Miejsca na sesję zdjęciową w Katowicach

W Katowicach  dopiero w ostatnich latach nastąpił pełny  rozkwit miasta. Powstał nowy Dworzec Kolejowy, galerie, zmieniło się otoczenie Spodka, Powstało Muzeum Śląskie i  budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Katowice teraz to nowoczesne centrum  a obok  Nikiszowiec, w którym można poczuć się jak na Śląsku z przełomu wieku XIX i XX.  Coraz częściej te miejsca w Katowicach zostają wybierane na sesje fotograficzne. Nie można zaprzeczyć stwierdzeniu, iż miasto pięknieje z dnia na dzień. Jest coraz więcej miejsc w których można wykonać piękne zdjęcia i które mogą stanowić idealne tło dla modelek i fotografa.

Jakie miejsca wybrać?

Bardzo ładnym i popularnym miejscem na sesje fotograficzne jest Dolina Trzech Stawów.  Mieści się ona niedaleko centrum miasta. Jest to bardzo ciekawy obszar rekracyjny, w którym można wypocząć w ciszy i spokoju. Znajduje się świetna trasa na rolki i całe mnóstwo ścieżek spacerowych i rowerowych. Miejsce to jest dobrze zagospodarowane i skomunikowane. Można tam pospacerowac alejkami pomiędzy jeziorkami. Oprócz tego istnieją tam place zabaw i stadnina koni. Jest tam mnóstwo miejsc, które można wykorzystać na sesję zdjęciową i przy okazji pobyć na świeżym powietrzu.

Kolejnym miejscem na sesje fotograficzną może być Kościół Świętego Michała Archanioła i otaczający go  Park Kościuszki. Jest to miejsce o wyjątkowej atmosferze. Prosta drewniana konstrukcja kościoła i piękne, unikatowe wnętrze i do tego otaczająca go zieleń może stanowić idealne tło dla modelki.

Katowice to przede wszystkim spodek i jego okolice. W ostatnich latach te tereny zmieniły się bardzo dużo. Na sesję nadają się idealnie miejsca wokół Muzeum Śląskiego czy budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Jest to świetna lokalizacja na terenie dawnej kopalni. Znajduje się tam również charakterystyczny szyb z wieżą widokową. Miejsce naprawdę ciekawe i warte sfotografowania. Na takim tle każda modelka będzie prezentowała się idealnie.

Bardzo interesującym tłem na sesję fotograficzną mogą się okazać palmy umiejscowione przy sztucznej Rawie. Jest to miejsce wyjątkowe w centrum Katowic. Najefektowniej przedstawia się nocą, gdy katowicki Rynek jest podświetlony.

Gdzie jeszcze są fajne miejsca na sesję?


Bardzo ciekawym miejscem na sesję jest stary Nikiszowiec. Jest to miejsce w którym możemy poczuć się jak w XIX wieku. Jest to górnicze osiedle położone na południu Katowic, które znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki. Można tam najlepiej poczuć śląski klimat i zrozumieć istotę górnictwa w życiu wielu rodzin zamieszkujących Górny Śląśk. Niezwykle klimatyczne miejsce. Nadaje się idealnie do zdjęć. W Katowicach jest jeszcze mnóstwo ciekawych miejsc nadających się na sesję fotograficzną. Z roku na rok tych miejsc jest coraz więcej.